فروشگاه اینترنتی خرید سایبان، چتر و سقف برقی

آلاچیق چیست؟

همه ما بارها و بارها واژه آلاچیق را شنیده ایم. این واژه گوش نواز ناخودآگاه حس خوبی را در بیشتر افراد به وجود می آورد و گردش در طبیعت را به ما یادآوری می کند. آلاچیق در اصل واژه ای ترکمن است که معادل فارسی آن طارم یا تارم می باشد. این سازه زیبا برای به وجود آوردن یک محافظ در برابر آفتاب، باد و باران در فضای آزاد استفاده می شود و معمولاًدارای سقفی گنبدی شکل است. هزینه اجرای آلاچیق می تواند با توجه به عوامل مختلفی تعیین شود.

کاربردهای آلاچیق:

آلاچیق را در انواع فضای باز می توان نصب نمود و از مزایای آن بهره مند شد. در پارک ، جنگل، کنار دریا، دانشگاه ها و موسسات آموزشی، ادارات و منازل می توان با نصب یک یا چند آلاچیق زیبا فضا را کاربردی تر نموده و بر زیبایی فضا افزود.

استفاده از یک آلاچیق برای ایجاد محلی برای قرار دادن میز ناهار خوری در باغ ایده ای بسیار عالی است. چون هم می تواند سقفی را روی سر شما قرار داده و شما را از عوامل طبیعی محافظت کند و هم شما اینکه شما می توانید از بودن در فضای باز لذت ببرید.

مواد آلاچیق:

بهتر است آلاچیق را بر اساس سلیقه شخصی، نوع استفاده و بودجه خود انتخاب کنید. با توجه به نوع مواد به کار رفته در آلاچیق و اندازه آن قیمت آلاچیق متفاوت است. آلاچیق چوبی یک انتخاب کلاسیک است که حال و هوای روستایی را به فضای شما می بخشد. یکی از چوب های پرکاربرد در ساخت آلاچیق چوبی، چوب سرو است که در برابر عواملی مانند آب و هوا، کپک و آفات مقاوم می باشد و ساختاری بادوام و طبیعی را برای شما به وجود می آورد. آلاچیق های فلزی فضای بیرونی شما را با ظرافت مدرن تری بهبود می بخشند و دوام بالایی دارند. در برخی از انواع آلاچیق از پلاستیک نیز استفاده می شود که علاوه بر داشتن ظاهر جذاب، مقاومت خوبی نیز در برابر زنگ زدگی، پوسیدگی و ترک خوردگی دارند. هزینه آلاچیق پلاستیکی نسبت به انواع دیگر کمتر است.

امکانات و لوازم جانبی:

برخی از آلاچیق ها که با سقف های باریک طراحی شده اند، فقط سایه جزئی دارند. اگر می خواهید گزینه ای برای محافظت در برابر آفتاب داشته باشید، می توانید یک پوشش آلاچیق را به ساختار آلاچیق اضافه کنید. حتی برخی از آن ها دارای سایبان های آلاچیق هستند که از قبل به آن متصل شده اند و برای مقابله با اشعه های خورشید در هر بخشی از روز قابل تنظیم هستند. تمام این ملاحظات در قیمت اجرای آلاچیق موثر هستند.

در برخی از مدل ها علاوه بر سقف، حصار نسبتا کوتاهی نیز اطراف آلاچیق وجود دارد که آن را زیباتر نموده است، استفاده از این حصار نیز هزینه اجرای آلاچیق را افزایش می دهد.

آلاچیق و هزینه اجرای آلاچیق

انتخاب آلاچیق:

هنگام انتخاب یک آلاچیق بهتر است موارد زیر را مورد توجه قرار دهید:

  • اندازه فضایی که برای نصب آلاچیق در نظر گرفته اید.
  • آب و هوای محیط زندگی شما.(اگر در مکان هایی که رطوبت بالایی دارد زندگی می کنید استفاده از آلاچیق های غیر چوبی می تواند دوام بیشتری داشته باشد)
  • امکان نصب تجهیزات جانبی در آلاچیق
  • وزن آلاچیق
  • ضمانت نامه معتبر

علاوه بر این موارد قیمت آلاچیق نیز مهم است. البته هرگز کیفیت را به خاطر بالا بودن هزینه اجرای آلاچیق از دست ندهید. زیرا هزینه کردن برای جنس با کیفیت تر در واقع نوعی نگهداری از سرمایه محسوب می شود.

آلاچیق آلومینیومی:

امروزه یکی از انواع پرطرفدار آلاچیق، مدل های آلومینیومی هستند. این نوع آلاچیق ها مزایای قابل توجهی دارند از جمله این که ظاهری مدرن داشته و بسیار محکم و سفت هستند. از طرف دیگر این مدل ها برخلاف مدل های چوبی نیازی به نگهداری و تعمیر ندارند. تمیز کردن آن ها نیز آسان می باشد و به محیط زیست نیز آسیب نمی زنند. قیمت آلاچیق آلومینیومی هر چقدر باشد، همه این مزایا سبب می شوند ارزش خرید داشته باشد.

آلاچیق فرفورژه:

آهن فرفورژه مدتهاست که یکی از مواد ترجیحی برای آلاچیق، می باشد. در واقع، ساختار خوب و هوای آن به گیاهان اجازه می دهد تا از آن بالا بروند و سایه ایده آلی را ایجاد می کند. همیشه می توانید روی این متریال حساب کنید و به کمک آن به فضاهای بیرونی خود اکسسوری سنتی ، مدیترانه ای و بسیار محکم ببخشید.آلاچیق های فرفورژه معمولاً دارای پایه های بسیار نازک هستند، زیرا از فولاد محکم و سفت ساخته شده اند. این نوع آلاچیق ها نیاز به رنگ ضد زنگ دارند و باید هر از چند گاهی بازسازی شوند.

آلاچیق با سقف قابل تنظیم:

شما می توانید آلاچیقی را انتخاب نمایید که سقف آن قابل تنظیم باشد. در این نوع آلاچیق ها شما می توانید در روزهای بارانی سقف را کاملاً ببندید یا این که در صورت مساعد بودن هوا، برای استفاده از گرمای خورشید، به صورت باز یا نیمه باز بگذارید. البته متحرک کردن سقف نیز می تواند هزینه کلی اجرای آلاچیق را مقداری افزایش دهد.

 

 

 

 

 

پایه های نگهدارنده آلاچیق:

برخی از انواع آلاچیق ها بر روی چهارپایه خود نصب می شوند و میزان مواد بیشتری در ساخت آنها به کار میرود و همچنین هزینه آماده سازی زمین برای نصب نیز اضافه می گردد. این دلایل سبب افزایش هزینه اجرای آلاچیق می شوند. برخی از مدل ها نیز ممکن است به دیوار یا قسمتی از سقف متصل شوند و نیاز به پایه های کمتری دارند و هزینه اجرای آلاچیق در این مدل ها کمتر خواهد بود.

تعیین هزینه اجرای آلاچیق:

با توجه به موارد بیان شده در قسمت های قبلی می توان نتیجه گرفت که تعیین هزینه نهایی یک آلاچیق به عوامل متعددی بستگی دارد. بهتر است پس از تصمیم نصب آلاچیق از مشاوران و متخصصان این زمینه کمک بگیرید تا با بررسی دقیق مکان مورد نظر شما برای نصب آلاچیق و مطابق با خواسته های شما، طرح مناسب را به شما پیشنهاد داده و هزینه اجرای آلاچیق را پیش بینی کنند. همچنین آن ها ممکن است امکانات جانبی خاصی را برای استفاده در آلاچیق و فراهم نمودن محیط راحت تر به شما پیشنهاد کنند و شما را از هزینه هر یک از این امکانات جانبی آگاه نمایند. به عنوان مثال شما می توانید با نصب پرده هایی در اطراف آلاچیق حریم خصوصی تری را ایجاد کنید.

آلاچیق رستوران
آلاچیق رستوران
آلاچیق رستوران
آلاچیق رستوران
4.0/5 (3 رای)
verification