فروشگاه اینترنتی خرید سایبان، چتر و سقف برقی

اهمیت و نحوه نگهداری از سایبان چتری، برای تمامی افرادی که دارای رستوران، باغ و یا خانه های حیاط دار می باشند، موضوع بسیار مهمی است. اغلب افراد در بسیاری از موارد در باغ، حیاط خانه خود و بسیاری مکان های دیگر برای رهایی از گرما و یا باران به دنبال یک فضای راحت و امن می گردند. سایبان چتری، یکی از موارد بسیار ضروری در این نوع فضاها و یا محیط ها است که افراد از آن استفاده می کنند و باید با نحوه نگهداری آن نیز آشنا باشند. در واقع بهتر است در ابتدا با سایبان چتری، ویژگی و کارایی آن به طور کامل آشنا شویم. سپس در ادامه ی متن، شما عزیزان با توجه به ویژگی و کاربردهای بیان شده با اهمیت و نحوه نگهداری از سایبان چتری نیز آشنا خواهید شد. پس لطفا تا انتهای محتوا همراه با ما باشید.

سایبان چتری چیست و جنس آن چگونه است؟

به طور کلی سایبان چتری یک نوع سازه ی ضروری در فضاهای باز به حساب می آید که اهمیت و نحوه نگهداری از سایبان چتری بسیار مهم است. این نوع سازه به دو صورت متحرک و ثابت، ساخته می شود. در واقع از سایبان ها اغلب به عنوان یک سقف استفاده می شود که بسته به نوع سفارش و کارایی می تواند در انواع مختلف ساخته و تولید شود. به طور کلی سایبان ها دارای دنده های متعددی می باشند که یک پارچه بر روی آن ها قرار می گیرد و دنده ها را می پوشاند. این دنده ها در ابعاد متفاوتی ساخته می شوند و به نوعی یک قاب برای ایجاد سایبان، تشکیل می دهند.

بر اساس اندازه این دنده ها و یا قاب، پارچه به صورت چتر بر روی آن نصب خواهد شد. جنس این نوع پارچه به طور کلی متفاوت و دارای انواع مختلف پی وی سی، نانو، برزنتی و فلکسی می باشد. تمامی این پارچه ها ضد آب هستند و در برابر هر نوع تغییری بسیار مقاوم می باشند. در واقع جنس آن ها باید به نوعی باشد که در اثر باران و یا تابش آفتاب، پوسیده نشوند. این نوع سایبان ها دارای دو نوع پایه هستند. پایه کنار و پایه وسط دو نوع مهم از این نوع سایبان ها است که هر کدام از آن ها دارای مشخصات، ویژگی و کارایی گسترده می باشد.

سایبان چتری و اهمیت آن

مشخصات و ویژگی های اصلی و مهم سایبان چتری و انواع آن

همان طور که بیان کردیم با توجه به مشخصات و ویژگی های این نوع سایبان ها به اهمیت و نحوه نگهداری از سایبان چتری نیز پی خواهیم برد. سایبان ها به طور کلی باید دارای مشخصات ویژه ای باشند. جنس پایه های سایبان چتری باید به گونه ای محکم بوده و در برابر ضربه و یا هر نوع آسیب دیگری مقاوم باشند. به همین منظور پایه های آن ها را از آلومینیوم و فولاد می سازند. رنگ پایه های سایبان چتری نیز باید به نوعی باشد که در هنگام باران و یا تابش آفتاب تغییر نکند.

در واقع جهت مقاوم شدن رنگ پایه ها، از رنگ های کوره ای جهت رنگ آمیزی آن ها استفاده می شود. در نتیجه این نوع سایبان ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشند و باید به طور اصولی از آن ها نگهداری کرد. سایبان چتری در ابعاد گوناگون و اشکال مختلف، قابل سفارش و ساخت می باشند. مربع و هشت ضلعی از اشکال مختلف این سایبان ها است که از 3 متر تا 12 متر متغیر هستند. وزن آن ها نیز به همین صورت است و از 50 کیلوگرم تا 80 کیلوگرم متغیر است. البته وزن چترها با وزن پایه متفاوت است و به طور تقریبی حدود 15 کیلوگرم می باشد. به همین منظور خریداران و مشتریان به راحتی می توانند سایبان چتری دلخواه خود را سفارش داده و از آن استفاده کنند.

کارایی و کاربرد سایبان چتری و تاثیر آن بر اهمیت و نحوه نگهداری از سایبان چتری

سایبان چتری همان گونه که دارای مشخصات گوناگونی است، دارای کارایی و کاربردهای متفاوت و متعددی نیز می باشد. این کارایی در واقع، اهمیت و نحوه نگهداری از سایبان چتری را به درستی بیان می کند. به طور کلی در وسط سایبان های پایه کنار، همان طور که از نام آن ها مشخص است، ستونی وجود ندارد و پایه در کنار سایبان قرار می گیرد. به همین منظور می توان از تمام فضای آن جهت سایه استفاده کرد و در اغلب مکان ها از آن استفاده های فراوانی می شود. ولی سایبان های پایه وسط، به دلیل ظاهری که دارند باید بر روی زمین و یا یک مکان مشخص، ثابت شوند.

از جمله فضاهای کاربردی و کارایی های این نوع سایبان ها می توان به لب ساحل، جلوی مغازه ها، رستوران ها، کافی شاپ ها، داخل باغ، کنار استخر، داخل حیاط، ساختمان های اداری، گردشگری، هتل ها، مراسمات دورهمی، نمایشگاه ها، دانشگاه ها و غیره اشاره کرد. در هر یک از این فضاها، از سایبان های گوناگون چتری استفاده می شود و به همین منظور کارایی های متعددی دارند و از آن ها استفاده های فراوانی می شود. البته اهمیت این سایبان ها بسیار زیاد است و باید با نحوه نگهداری از آن ها نیز آشنا شویم.

اهمیت و نگهداری از سایبان چتری

اهمیت و نحوه نگهداری از سایبان چتری، یکی از موضوعات بسیار مهم برای خریداران آن می باشد. همان طور که بیان کردیم این سایبان ها بر اساس ویژگی و مزایایی که دارند، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشند. قابل حمل بودن، هزینه اقتصادی و به صرفه، تنوع زیاد و غیره اهمیت و ضرورت سایبان چتری را افزایش می دهد. زمانی که اهمیت یک وسیله زیاد می شود، در کنار آن باید نگهداری از آن نیز به درستی انجام شود. یکی از روش های نگهداری از این سایبان ها، استفاده از کاور و یا روکش بر روی آن ها می باشد. در واقع در زمان هایی که تابش آفتاب زیاد است و یا در هوای بارانی می توان از این روکش و کاور به راحتی استفاده کرد.

روش دیگری که ماندگاری این سایبان ها را افزایش می دهد این است که در زمان عدم استفاده از سایبان ها می توان آن ها را جمع آوری کرد تا در معرض آلودگی قرار نگیرند. شستشو و سرویس به موقع سایبان ها، از روش های دیگر نگهداری و افزایش طول عمر آن ها می باشد. به طور کلی در برخی از مواقع ممکن است برخی افراد لوازم و یا وسایلی را بر روی این سایبان ها آویزان کنند. در واقع با این کار، به سایبان ها آسیب وارد خواهد شد و در مدت زمان کوتاهی خراب می شوند. در نهایت می توان بیان کرد که اگر از سایبان چتری به درستی محافظت و نگهداری شود، ماندگاری آن افزایش می یابد. همچنین از پرداخت هزینه های اضافی نیز جلوگیری خواهد شد.

3.0/5 (3 رای)
verification