فروشگاه اینترنتی خرید سایبان، چتر و سقف برقی

بی تردید فصل بهار به سبب دلچسب بودن هوا بهترین زمان برای گذران اوقات در فضای بیرونی و لذت بردن از هوای مطبوع بهاری است. داشتن یک فضای بیرونی زیبا در کنار خانه، محیطی برای زندگی می سازد که در بیشتر اوقات سال حسی فوق العاده به ما می دهد.
یکی از روش های مدرن که به منظور حفاظت از محیط روباز مورد نظر شما استفاده می گردد، سایبان است که در عین حال به عنوان یکی از ساده ترین روش ها نیز می باشد. در صورتی که از سایبان در مکان درست و به صورت اصولی استفاده شود، این سقف می تواند به عنوان یکی از اجزای مهم معماری در مکان های مختلفی از جمله منزل، کافی شاپ، باغ و یا برخی کارخانه ها در نظر گرفته شود. در کل می توان گفت در معماری امروزی بهره گرفتن از سقف های ثابت به منظور استفاده در فضاهای باز بسیار رایج می باشد.
سایبان ها می توانند فضایی را فراهم بیاورند که شما در محیط باز استراحت کرده و با نور آفتاب اذیت نشوید و یا در روزهای بارانی و برفی از بارش برف و باران بدون خیس شدن، لذت ببرید. بهترین سایبان ها برای فضای باز
برای اینکه فضاهای باز در تمام فصول سال و با آب و هوای متفاوت قابل استفاده باشند، نیاز به سایبان دارید. سایبان بدون زحمت گرفتن مجوز، پیدا کردن پیمانکار یا انجام یک پروژه بزرگ بازسازی، به فضای زندگی در فضای باز شما سایه می افزاید و با جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید، بارش برف و باران، پوشاندن محوطه و تسهیل در فعالیت افراد در شرایط جوی متفاوت و فراهم نمودن مکانی برای استراحت و تفریح بر کیفیت استفاده از محیط می افزاید.
سایبان های فضای باز به طور کلی به دو گروه ثابت و متحرک تقسیم می شوند که قیمت سایبان فضای باز متحرک بیشتر است و علت آن بکار بردن موتور الکتریکی برای ایجاد حرکت اتوماتیک می باشد. در مورد سایبان ثابت با توجه به مدل و ابعاد سایبان مدنظر قیمت ها متغییر است.
استفاده از یک سایبان متحرک (سایبان برقی) آسان تر است؛ زیرا فرد به راحتی می تواند با یک ریموت آن را کنترل کرده و باز یا بسته نماید. اگر تصمیم به خرید یک سایبان متحرک گرفته اید سعی کنید نوع مرغوبی را انتخاب نمایید و به خاطر قیمت اجرای سایبان فضای باز ، محصول با کیفیت پایین تر را انتخاب ننمایید؛ زیرا ممکن است بعداً مجبور شوید برای تعمیر موتور آن هزینه و زمان زیادی را صرف کنید.

کاربرد سایبان فضای باز

سایبان ها استفاده های متنوعی در مکان های مختلف دارند . از جمله موارد استفاده ی سایبان می توان، بهره گرفتن از آن ها برای پوشاندن فضاهای خصوصی حیاط مانند استخر را نام برد. به این دلیل که در معماری های امروزی آپارتمان های بلند چند طبقه در اکثر محله ها وجود دارند، ممکن است به منزل مسکونی و یا حیاط خانه اشراف وجود داشته باشد. بنابراین با کمک سایبان ثابت حیاط و یا مکان های دیگر می توان علاوه بر اینکه از فضای باز استفاده کرد، مسئله اشراف دیگر ساختمان ها را از بین برد.
از دیگر موارد استفاده از سایبان می توان به سایبان محترک یا ثابت پارکینگ اشاره کرد. این نوع سایبان یکی از پرکاربردترین نوع سقف های ثابت می باشد که در بسیاری از مکان های عمومی، منازل و یا مجموعه های تجاری استفاده می شود. پوشش انواع ماشین ها در برابر اشعه های مداوم نور خورشید و یا بارش شدید باران آسیب می بیند. بنابراین داشتن یک سقف با کیفیت در پارکینگ یکی از امور ضروری است. سقف ثابت ماشین باید در برابر انعکاس اشعه UV، نور خورشید و همچنین برف و باران مقاوم باشد.
علاوه بر این از سایبان رستوران و سایبان کافی شاپ ها نیز استفاده می شود. سایبان رستوران نیز در مواردی استفاده می شود که رستوران دارای فضای باز است. امروزه کافی شاپ های با فضای باز نیز دارای علاقمندان بسیاری هستند. بنابراین سایبان چتری و انواع سایبان کافی شاپ می تواند بر روی میزهای کافه که در فضای باز هستند، قرار گرفته و افراد در فضای باز و به دور از تابش شدید آفتاب و یا بارش باران از هوای آزاد لذت ببرند. سایبان مغازه (فروشگاه) نیز در برخی از فروشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد.
چتر و سایبان تراس و پاسیو نیز یکی دیگر از مواردی است که می توان به عنوان نمونه دیگری از انواع سایبان های ثابت و متحرک نام برد. در این موارد به دلیل این که به نور احتیاج داریم، از سقف های ثابت شیشه ای و یا پلی کربنات شفاف بهره گرفته می شود.
نمونه دیگری از سایبان های ثابت، سایبان ثابت فضای سبز می باشد که در برخی پارک های شهری و یا پارک های جنگلی مورد استفاده قرار می گیرند. با استفاده از این نوع سقف ثابت خانواده ها می توانند اوقات فراغت خود را در پارک ها بگذرانند و ساعتی در زیر این سقف به دور از تابش شدید نور آفتاب یا بارش باران در هوای آزاد به استراحت بپردازند.
همچنین این نوع از سایبان ها به عنوان سقف ثابت روفگاردن نیز مورد استفاده قرار می گیرند. به دلیل اینکه در فصل های گرم سال، استفاده از باغ های شخصی بیشتر می شود، این سقف ها به منظور اینکه ساعات مفید استفاده از فضای باغ افزایش یابد، در بسیاری از باغ ها نصب می گردند. این نوع از سقف های ثابت کل فضای باغ را پوشش نمی دهند و به صورت هدفدار و کارآمد تنها در بخش های خاصی از باغ مانند آشپزخانه، باربیکیو، استخر و یا جکوزی و همچنین محل استراحت افراد نصب می گردند. سقف ثابت استخر یکی از نمونه های پرکاربرد سقف می باشد.
علاوه بر این می توان از انواع چتر و سایبان های ثابت و متحرک در مجتمع های بزرگ مسکونی، باغ ها، برخی کارخانه ها، استخرها و مجتمع های تجاری و اداری استفاده کرد.

عوامل موثر بر قیمت سایبان فضای باز :

عوامل مختلفی بر قیمت نهایی یک سایبان تاثیر می گذارند. برخی از این عوامل عبارتند از:
جنس مواد بکار رفته :
در ساخت سایبان ها از مواد گوناگونی استفاده می شود از جمله پارچه های برزنت، طلق های شفاف، انواع شیشه، انواع فلز، پلی استر و پلی کربنات. هر یک از این مواد نیز دارای قیمت های مختلفی هستند.
اندازه سایبان:
عامل موثر دیگر بر قیمت سایبان فضای باز اندازه سایبان می باشد. هر چه طول و عرض سایبان شما بیشتر باشد برای ساخت آن به مواد اولیه بیشتری نیاز است و هزینه و زمان بیشتری صرف ساخت آن می گردد؛ در نتیجه هزینه سایبان فضای باز با اندازه بزرگتر، بیشتر خواهد بود.
اسکلت سایبان:
اسکلت و ساختار یک سایبان نیز در قیمت سایبان فضای باز موثر است. خصوصاً در سایبان هایی که از پایه های فلزی استفاده گردیده است، هزینه تمام شده و در نتیجه قیمت نهایی بالاتر می باشد. البته سایبان های کششی نیز وجود دارند که فاقد هر نوع پایه می باشند و قیمت بسیار کمتری دارند. سایبان های ورودی آپارتمان نیز ممکن است دارای ستون یا فاقد آن باشند که بر قیمت آن ها موثر است.
استفاده از تکنولوژی نانو:
طراحان برای رفع نیازهای مشتریان در برخی از سایبان ها از مواد نانو نیز استفاده نموده اند؛ به عنوان مثال برخی از سایبان های پارچه ای، به دلیل استفاده از تکنولوژی نانو خاصیت آبگریزی دارند و برای استفاده در مناطق پر باران بسیار مناسب هستند. قیمت این گروه از سایبان ها نیز به دلیل استفاده از فناوری نانو معمولاً بالاتر است.

نکاتی برای انتخاب سایبان فضای باز

نکات زیر می تواند به شما در انتخاب یک سایبان خوب کمک نماید:
از منابع مختلف مانند اینترنت، فروشگاههای حقیقی و خریداران قبلی در مورد مدل های مختلف تحقیق نمایید.
مدلی مناسب و سازگار با وضعیت جغرافیایی محیط زندگی خود را انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر در منطقه ای گرم زندگی می کنید که تابش خورشید بسیار زیاد است؛ سایبانی از جنس ورق پلی کربنات انتخاب خوبی خواهد بود. اگر محل زندگی شما دارای بارندگی و رطوبت زیادی است؛ یک سایه بان پارچه ای ضدآب گزینه خوبی است.
در پایان مطلب توجه به این نکته نیز ضروری است که شما با صرف هزینه بسیار کمتر از ساخت یک سقف، می توانید با داشتن یکی از انواع سایبان از مزایای داشتن سقف بهره مند گردیده و فضای باز خود را به محیطی دنج و زیبا تبدیل نمایید.

3.3/5 (3 رای)
verification