فروشگاه اینترنتی خرید سایبان، چتر و سقف برقی

تاریخچه سایبان در ایران

با نگاهی به تاریخچه و گذشته ساختمان سازی و عمران در طول تاریخ این را خواهیم دانست که انسان همیشه در حال تلاش و کوشش بوده تا شرایط مناسب و خوبی برای خود فراهم کنند و در آسایش کامل زندگی کنند.

در این بین با عنایت به این که کشور ایران یک منطقه بیابانی و در برخی مناطق نیمه بیابانی می باشد به وجود آوردن آسایش دمایی در محل زندگی به عنوان هدف اساسی معماری همسان با شرایط اقلیمی بوده است.

به همین سبب کنترل نمودن تابش نور خورشید بر فضای خارجی ساختمان خیلی پر اهمیت می باشد و مهندسین ایرانی به فکر این شدند برای این که شرایط مناسبی برای ساختمان ها به وجود بیاید از سایبان ها استفاده نمایند.

سایبان های ایرانی از قدیم تا به امروز

تاریخچه سایبان در واقع تغییر ساختار سایبان تا به امروز را نشان می دهد، امروزه سایبان های ایرانی در اندازه ها ،اشکال ،ابعاد و پارچه های گوناگونی ارائه می گردد. سایبان های ایرانی امروزه با قرار گرفتن نام برند و شرکت و آرم و شماره تلفن به معرفی یک کسب و کار کمک می نماید و سبب جلب مشتری بیشتر می گردد.

رستوران ها و بقیه زنجیره های تجاری از سایبانها با گرافیک برند ویژه و الگوهای راه راه که دارای رنگهای متضاد میباشند برای جلب مشتری بیشتر استفاده می نمایند. ساختار سایبان های ایرانی نوین با سایبان های اولیه تغییر نکرده است؛ اما یک سری ویژگی ها به آن اضافه گردیده که به راحتی می توان از آن استفاده نمود .

سایبان های ایرانی جدید

سیستم های جدید سایبان جوش داده شده از جنس آلومینیوم دارند که در لبه خارجی آن به کار می رود و یک پوشش از پارچه های محکم در آن وجود دارد که دارای منگنه های فولادی و دارای شیارهای محکم خواهد بود.

نمونه های جدید از نظر ظاهری و بافتی به پوشش های قدیمی شبیه می باشد، اما مقاومت و دوام آنها بیشتر می باشد و این سبب شده تا گرما نیز جذب نشود و اگر خیس شود خیلی سریع خشک خواهند شد.

سایبان های ایرانی محصولاتی می باشند که قدمت خیلی زیادی دارند و استفاده نمودن از آنها محدود به سال های اخیر نمی باشد، با عنایت به نیاز انسان و کاربرد های خیلی زیادی که سایه بان دارد از سالهای خیلی دور استفاده نمودن از سایبان های ایرانی مرسوم بوده است.

سایبان بازویی
سایبان بازویی
سایبان دوطرفه
سایبان دوطرفه
سایبان بازویی
سایبان بازویی
2.3/5 (3 رای)
verification