فروشگاه اینترنتی خرید سایبان، چتر و سقف برقی

سایبان یک محصول کاربردی و مورد استفاده عموم کسبه و بازاریان و فروشگاه های کوچک و بزرگ می باشد، این محصول از ابتدای به وجود آمدن آن تا کنون سیر تکاملی خاصی داشته است و در ابتدا تنها پارچه و چوب بوده و میخ بوده و کم کم در طول تاریخ پیشرفته تر شده تا این که امروز در انواع گوناگون ماشینی، برقی و ... وجود دارد.

در این نوشته به شکل کوتاه تاریخچه پیدایش سایبان های ایرانی از قدیم تا الان را بیان خواهیم کرد.

تاریخچه سایبان

افراد بسیار کمی می باشند که تاریخ به وجود آمدن سایبان را می دانند اما همه ما سایبان ها را در جلوی مغازه ها، کافه ها و فروشگاه ها دیده ایم.

سایبان پوششی می باشد که سبب به وجود آمدن سایه و محافظت نمودن از تابش مستقیم نور خورشید و برف و باران می گردد؛ شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که اولین بار سایبان به دست چه کسی و در کجا اختراع شد؟ و چه چیزی سبب گردید تا انواع سایبان به وجود آید؟

سایبان های اولیه در دنیا

سایبان های اولیه در دنیا

تاریخچه استفاده از سایبان به مصر برمی گردد، در آن سال ها قطعاً متریال و موادی که برای تولید چادر استفاده می گردیده، حصیر بوده است؛ البته نسبت به آن زمان خیلی موثر و کاربردی بوده، در ابتدای قرن نوزدهم استفاده نمودن از سایبان ها خیلی رواج پیدا کرد و از متریال هایی بود که در آن سال ها در ساخت سایبان استفاده می گردید و آنهایی که آن هنگام تولید می شده خیلی ساده بوده و ظاهر خیلی شیکی هم نداشته اند اما این قابلیت را داشته که استفاده کننده به هدف خود برسد.

در نیمه دوم قرن نوزدهم مقداری پیشرفته تر شد و شکل آن ها از حالت ثابت خارج گردید و به طرف متحرک شدن رفتند در آن زمان این سایبان ها به شکل دستی جمع می شد.

البته با عنایت به قرار گرفتن پارچه محکم، هوای آزاد و عوامل جوی مانند تابش نور خورشید و رطوبت، عمر روکش را کم می کرد؛ به این ترتیب سایبان هم مانند هر محصولی یک سیر تکاملی را در طول چندین سال پشت سر گذاشته تا الان تبدیل به یک کالای خیلی کاربردی و پیشرفته شده است.

سایبان بازویی
سایبان بازویی
سایبان بازویی
سایبان بازویی
سایبان دوطرفه تک محوره
سایبان دوطرفه تک محوره
سایبان بازویی
سایبان بازویی
3.7/5 (3 رای)
verification