فروشگاه اینترنتی خرید سایبان، چتر و سقف برقی

سایبان پرگولا چیست و هزینه اجرای سایبان پرگولا چگونه برآورد می شود؟

آلاچیق یا سایبان پرگولا ایجاد نوعی سرپناه نیم سایه، در فضای خارج از ساختمان است که اگر به خوبی طراحی و اجرا شود بسیار زیبا و مدرن می گردد. این نوع طراحی با به کار گرفتن عناصر دیگر می تواند بسیار خارق العاده و چشم نواز باشد. از آنجا که این نوع سایبان با الوارهای چوبی در فواصل منظم ساخته می شود، می تواند فضا را برای رشد گیاهان زیبا مناسب تر کند. در این صورت می توان با کاشت گل های پیچک یا درخت مو فضای سایبان پرگولا را بسیار طبیعی تر جلوه داد. این نوع سایبان اگر سقفی مزین از گل و گیاه را داشته باشد نیز بسیار دلنواز و زیبا خواهد بود. از سایبان پرگولا می توان برای تراس، روف گاردن و یا قسمتهای ورودی ساختمان یا راهروها استفاده نمود.

اجرای سایبان پرگولا می تواند با نیمکت های چوبی و مبلمان متناسب با فضا همراه باشد. داشتن سایبان پرگولا در فضای باز جهت لذت بردن از نور آفتاب بسیار مناسب خواهد بود، در این صورت میزان روشنایی زیاد بوده و این مقدار روشنایی می تواند به خوبی کنترل شود. اگر نور آفتاب موجب آزار شود می توان از پرده های مخصوص در اطراف یا سقف پرگولا کمک گرفت.

چه عواملی روی هزینه سایبان پرگولا اثر گذار است؟

همانطور که اشاره شد در ساخت برخی از سایبان های پرگولا می توان از پرده های پارچه ای مخصوصی کمک گرفت. این نوع پرده ها می تواند در سقف و یا اطراف ستون های پرگولا تعبیه شود و در صورت نیاز از آن ها استفاده گردد. قیمت پارچه های پرده ای نیز متفاوت است. پرگولا نقش ایجاد یک نقطه کانونی دارد که همه را در یک نقطه جمع می کند تا افراد از فضای طبیعی لذت بیشتری ببرند.

برای اینکه در مورد هزینه ی اجرای سایبان پرگولا اطلاعاتی داشته باشیم ابتدا بهتر است در مورد اجزای سایبان پرگولا بدانیم، جنس سایبان پرگولا می تواند از چوب پلاست یا چوب اشباع شده باشد تا از مقاومت بیشتری در مقابل نور خورشید و باد و باران برخوردار باشد. قبل از اجرا و ساخت سایبان پرگولا ابتدا یک سکوی بتنی با ارتفاع اندک در حدود نیم متر ساخته می شود. سپس بیس پلیت ها به سکو متصل میشوند تا پایه های سایبان بر روی آنها نصب شود. عملیات نصب غالبا با جوش و پرچ انجام می پذیرد. همه ی عوامل سازه با محاسبات دقیق، تعیین و اجرا می شوند تا مقاومت سازه با اشکال مواجه نباشد. پس برای ساخت یک سایبان پرگولا به مهارت و تخصص نیازمند است. اگر می خواهید سایبانی ایمن ، با طراحی زیبا داشته باشید حتما با کارشناسان و متخصصین این حوزه ارتباط داشته باشید و از آن ها کمک بگیرید.

در هر مرحله ای از اجرای سایبان پرگولا نیاز به المان های مخصوص به خود است و همه ی این عوامل بر روی قیمت نهایی یک سایبان پرگولا تاثیر می گذارد. در حالت کلی می توان گفت که قیمت سایبان پرگولا و سازه های چوبی که با رنگ های اصلی و مقاوم در برابر رطوبت و تغییرات آب و هوا رنگ شده اند، در مقایسه با سایر سازه های چوبی با رنگ های کم دوام و بی کیفیت بیشتر خواهد بود.

پس همانطور که اشاره شد، نه تنها نوع چوب به کار گرفته شده در ساخت پرگولا، بر قیمت آن تاثیر می گذارد بلکه نوع رنگ استفاده شده نیز روی قیمت آن اثر گذار است. اگر در ساخت سایبان پرگولا از فلزات نیز کمک گرفته شود قیمت پرگولا نیز متغیر خواهد بود. ممکن است در ساخت سایبان ترکیبی از چوب و فلز به کار گرفته شود یا اینکه در ساخت پایه های این سازه زیبا از فلزات دیگر کمک گرفته شود، که در این صورت نیز با توجه به متراژ فلز، قیمت این نوع سایبان ها نیز متفاوت خواهد بود. در حالت کلی می توان گفت که اگر چوب پرگولا از انواع مرغوب باشد قیمت پرگولا نیز بیشتر خواهد بود. قیمت یا هزینه ی اجرای سایبان پرگولا بر طبق ابعاد تیرها، نرده های چوبی و سکوی داخل پرگولا نیز متغیر خواهد بود.

به طور کلی هزینه ساخت و اجرای پرگولا به عوامل متعددی بستگی خواهد داشت. از جمله:

به فضای بازی که در اختیار دارید، اندازه ی دلخواهی که برای ساخت پرگولا در نظر دارید و جنس مواد سازنده ی سایبان پرگولا ، امکاناتی که شما می خواهید در پرگولا داشته باشید، مدل و طرح انتخابی و ... بستگی دارد.

آیا هزینه اجرای سایبان پرگولا با توجه به مدل انتخابی متغیر است؟

مدل های متنوعی از سایبان پرگولا وجود دارند که شما می توانید با مراجعه به سایت های معتبر از انواع آن ها دیدن کنید و مدل زیبایی را انتخاب نمایید. در برخی از این مدل ها، سایبان پرگولا مجهز به پنل هایی است که در جهات مختلف می توانند نور خورشید را تنظیم کنند. یا در برخی از این سایبان ها فضای داخل سایبان نیز از یکدیگر تفکیک شده است مثلا دارای دو فضای نشیمن و فضای بار است. با توجه به مقدار فضایی که در اختیار دارید می توانید نقشه ی زیبایی از سایبان را در محیط اجرا نمایید. هر قدر نقشه پرگولا پیچیده تر باشد قطعا مصالح و مواد بیشتری را در بر می گیرد و قیمت آن را می افزاید. گاهی برای ساخت پرگولا از چوب درخت روسی کمک گرفته می شود که به سبک روستیک معروف است، این نوع چوب نیز مقاومت لازم را در برابر شرایط جوی دارد.

سایبان پرگولا

عوامل موثر دیگر بر قیمت سایبان پرگولا

علاوه بر نوع مواد به کار رفته و مقادیر آن در ساخت و اجرای سایبان های پرگولا، زمان اجرا و طراحی پرگولا نیز اهمیت زیادی دارد.

ممکن است مدلی که انتخاب می شود به آسانی قابل اجرا نباشد و یا اینکه زمان بر باشد اما مواد لازم در ساخت آن مدل قیمت گزافی نداشته باشد. در این صورت هر چند جنس مواد سازنده ی پرگولا گران نیست اما طراحی آن ظرافت بیشتری می خواهد و این موضوع نیز ارتباط مستقیمی بر هزینه ی سایبان پرگولا خواهد داشت. برعکس این موضوع نیز صادق است. مثلا ممکن است طرح ساده ای از سایبان ها انتخاب شود اما نوع متریال به کار رفته بسیار گران باشد، این موضوع نیز موجب افزایش قیمت پرگولا می شود.

سقف متحرک
سقف متحرک
سقف متحرک
سقف متحرک
سقف متحرک
سقف متحرک
4.3/5 (3 رای)
verification