فروشگاه اینترنتی خرید سایبان، چتر و سقف برقی

پیش از پرداختن به جزئیات سازه های کششی باید بگوییم که سازه های کششی در حقیقت به نوعی از سازه ها می گویند که با استفاده از پارچه و ستون نگهدارنده، ساخته شده و در طراحی فضاهای لوکس و مدرن کاربرد زیادی دارند.

بیشترین کاربرد این نوع سازه ها در فضاهای باز، اماکن تجاری، سیرک ها، نمایشگاه ها، کافه ها و رستوران هاست. از آن جایی که در ساخت این سازه ها می توان خلاقیت زیادی را به کار برد معمولا این نوع سازه ها در میان معماران و طراحان محبوبیت زیادی دارد.

می خواهیم به بررسی این مورد بپردازیم که این سازه ها از چه اجزا و چه متریالی ساخته شده اند. مواد و متریال استفاده شده در این سازه ها باید به گونه ای باشد که علاوه بر استحکام لازم، در برابر آتش نیز مقاوم و ایمن بوده و هم چنین در فصول آب و هوایی سرد و فصول برف و باران نیز مقاومت خوبی از خود نشان دهند.

این سازه عموما از دو بخش اصلی غشا و تکیه گاه تشکیل می شود:

غشا یا پارچه:

غشا یا پارچه مورد استفاده در سازه های کششی معمولا پارچه هایی با روکش pvc است؛ این پارچه ها معمولا مقاومت مناسبی داشته و هزینه نسبتا مناسبی هم دارند. در مجموعه دیجی سایبان در غشا یا پارچه مورد استفاده در سازه های کششی، از پارچه مهلر آلمانی استفاده می شود.

این نوع پارچه Pvc دو طرف pvdf بوده و ضداشتعال است. هم چنین مقاوم در برابر UV آفتاب است و از ورود اشعه مضر جلوگیری می کند. پارچه مهلر آلمانی قابلیت چاپ جوش پذیری مناسبی داشته و برای سازه های کششی بسیار مناسب است. این نوع پارچه قابلیت تمیزشوندگی بسیار خوبی را هم داراست.

دوخت این نوع پارچه ها با استفاده از دوخت hf انجام می گیرد. دوخت hf نوعی از دوخت است که با استفاده از امواج الکترومغناطیسی و با فشار بالا صورت می گیرد. این نوع دوخت زیبایی، کیفیت و مقاومت بسیار بالایی در مقایسه با دوخت دستی دارد.

تکیه گاه:

تکیه گاه نیز بخش دیگری از این سازه است که وظیفه نگه داری از سازه را بر عهده دارد و برای کشش پارچه نیز استفاده می شود. در مجموعه ما برای ساخت تکیه گاه از سازه های فولادی مرغوب استفاده می شود. این سازه ها با پوششی از رنگ الکترواستاتیک کره ای پوشانده شده است.

پوشش سازه با پودر الکترواستاتیک باعث افزایش مقاومت سازه، دوام و عمر طولانی و استحکام می شود.
در گروه صنعتی دیجی سایبان همیشه تلاش بر این بوده که همواره بهترین خروجی با بهترین کیفیت در اختیار شما قرار بگیرد و برای دستیابی به این هدف همیشه همه تلاش خود را به کار گرفته ایم.

سازه کششی روفگاردن
سازه کششی روفگاردن
سازه کششی پارکینگ
سازه کششی پارکینگ
سازه کششی رستوران
سازه کششی رستوران
3.0/5 (3 رای)
verification