فروشگاه اینترنتی خرید سایبان، چتر و سقف برقی

سایبان ها در فرم و اشکال متفاوت به منظور ایجاد سایه و محیطی ایمن از تابش نور خورشید و نزولات جوی برای کاربری های مختلف قابل استفاده هستند و از عوامل مؤثر در دکوراسیون خارجی به حساب می آیند. سایبان ها نیز مانند سایر وسایلی که در فضای باز هستند، در معرض آلودگی و کثیفی های مانند گرد و خاک، فضولات پرندگان، برگ درختان، قارچ و … می باشد و این کثیفی ها باعث جلوۀ بد سایبان و محیطش می شود.
سایبان به طور گسترده ای در کاربری های محتلف مانند سایبان رستوران ، سایبان کافه ، سایبان مغازه و فروشگاه ها، سایبان تراس منازل و ... استفاده می شود. سایبان به ویژه در مکان های خوردن و آشامیدن تحت تأثیر دود سیگار و قلیان قرار می گیرند و لکه هایی روی پارچه های سایبان ایجاد می شود. لکه های قارچ مانند به خصوص روی سایبان ها که رنگ آن ها نزدیک به زرد است ایجاد می شود. این تصویر زشت مشتریان را آزار می دهد همچنین بر تصویر محل کار شما تأثیر منفی می گذارد. چنین مکانی باعث می شود مشتری فعلی خود را از دست بدهید چه برسد به جذب مشتری. به همین دلیل باید در اسرع وقت این لکه های روی سایبان را تمیز کنید.
پارچه سایبان باید به طور مرتب تمیز شود تا از گرفتگی آن با زباله جلوگیری شود و عناصر فلزی تشکیل دهنده آن در شرایط عالی قرار گیرند. انباشته شدن گرد و غبار ، آب باران، فضولات حیوانی و سایر عوامل خارجی پنهان در میان پارچه ها در طول ماه ها به ایلاف پارچه سایبان آسیب می رساند.
به لطف پارچه های مخصوص سایبان می توان در حین شستشوی سایبان به نتایج زیبا و تمیزی دست یافت. ضمن اینکه کیفیت، کاربرد، مدل و همچنین نگهداری آن از جمله عواملی است که در انتخاب تأثیرگذار است.

نحوه شستشوی سایبان‌ها

مراحل شستشوی سایبان

حذف گرد و غبار : می توانید از جاروبرقی، برس تمیزکننده یا جارو برای پاک کردن گرد و غبار استفاده کنید. بسته به اندازه سایبان، یکی از گزینه ها مفیدتر خواهد بود. همه به یک اندازه کارآد هستند اما جاروبرقی بسیار سریع تر است. پس از حذف کامل گرد و غبار، فرآیند تمیز کردن را شروع کنید.
تمیز کردن پارچه ها : یک ظرف حاوی آب و مواد شوینده ملایم مانند صابون یا پودر لباسشویی برای شستشوی دستی آماده کنید. از پارچه ای استفاده کنید و پارچه را تمیز کنید اگر لکه ای دیدید، آن را با همان پارچه بمالید. اگر سایبان به شدت کثیف است و کثیفی و کپک روی آن وجود دارد، می توانید از شوینده های ترکیبی مخصوصی که روی سایبان استفاده می شود با آب تحت فشار استفاده کنید تا به آرامی آن را از پارچه جدا کنید. در استفاده از مواد شوینده بسیار ساینده که می تواند باعث ضعیف شدن و آسیب به بافت، رنگ پارچه و ساختار سایبان شود، خودداری کنید. شما باید روش تمیز کردن را با توجه به ویژگی پارچه تعیین کنید. زیرا تمیز کردن صحیح سایبان باعث بازیابی درخشندگی، طولانی شدن عمر آن و جلوگیری از لکه شدن و تغییر رنگ دائمی آن می شود. این به شما امکان می دهد از سیستم های سایبان خود برای مدت طولانی تر و راحت تر استفاده کنید.
هوای خشک : پس از تمیز کردن کامل سایبان، اجازه دهید خشک شود. بسیار مهم است که پارچه ها کاملاً خشک بماند در غیر اینصورت قارچ ها و سایر باکتری ها ممکن است تکثیر شوند.
هنگامی که پارچه سایبان تمیز شد، وقت آن است که به سازه سایبان کمی دقت کنید. اولین کار این است که گرد و غبار و زباله هایی را که آنجا انباشته شده است تمیز کنید. تمام قسمت های فلزی سازه را با یک پارچه مرطوب پاک کنید و در هوا خشک کنید. به این ترتیب می توانید سایبان خود را به آرامی بسته یا باز کنید و تجهیزات برای سالیان دراز در شرایط عالی باقی می مانند.

نکاتی در خصوص طول عمر سایبان در فضای باز

  • سایبان های فضای باز ارزان نیستند، بنابراین نگهداری از آن ها بسیار مهم است تا برای سال های آینده مفید باشند و عمرشان را تا حد امکان طولانی تر کنند.
  • سایبان را در روزهای بارانی و بادخیز استفاده نکنید. این کار از تجمع آب و ایجاد لکه های کپک روی الیاف پارچه جلوگیری می کند. همچنین از آسیب دیدن تجهیزات سایبان در اثر نیروی باد جلوگیری خواهد کرد.
  • در حین پاک کردن از برس استفاده نکنید و فشار زیادی وارد نکنید.
  • از محصولات ساینده استفاده نکنید، آب و کمی مواد شوینده ملایم کافی است.
  • برای شستشوی سایبان سعی کنید فصل گرم و خشک را انتخاب کنید تا سایبان شما به خوبی خشک شود و هیچ رطوبتی روی آن باقی نماند.
  • حتما از پاک شدن مواد شوینده روی سایبان مطمئن شوید زیرا ماندن کف و مواد شوینده می تواند باعث پوسیدگی سایبان شود.
  • در شستشوی سایبان برقی از دستگاه های مختلفی از جمله بخارشو استفاده می شود تا از نفوذ آب به موتور و خرابی آن جلوگیری شود. بهترین روش شستشو را با توجه به نوع و مدل سایبان انتخاب کنید.
2.7/5 (3 رای)
verification