فروشگاه اینترنتی خرید سایبان، چتر و سقف برقی

در روزهای گرم تابستان که هوا به شدت گرم است، هیچ چیزی بهتر از این نیست که یک سایبان از تابش مستقیم نور خورشید در یک مکان جلوگیری کند. این روزها بسیاری از مردم به دنبال خرید سایبان برای باغ، ویلا، پارکینگ و ... هستند. فارغ از اینکه سایبان ها از نظر کاربرد و عملکرد به چندین دسته مختلف مانند برقی و دستی تقسیم بندی می شوند، امکان سفارش آن ها با رنگ بندی مختلف نیز وجود دارد. اگر می خواهید رنگ سایبان را به صورت مناسب انتخاب کنید، با ما همراه باشید تا با نکات مهم در انتخاب رنگ سایبان آشنا شوید.

نکات مهم در انتخاب رنگ سایبان (4 نکته مهم و کاربردی)

آیا امکان انتخاب رنگ سایبان وجود دارد؟

سایبان از جمله محصولاتی است که در روزهای گرم تابستان بسیار پرطرفدار شده است. در سال های اخیر بسیاری از مردم این سایبان ها را به صورت چتری، دستی و برقی برای ساختمان های لوکس و امروزی خود سفارش داده اند که این موضوع باعث شده تا تنوع این سایبان ها چندین برابر شود.

انتخاب رنگ سایبان می تواند تاثیر زیادی روی زیبایی ساختمان ها داشته باشد. به همین خاطر شرکت هایی که فروشنده و ارائه کننده خدمات نصب انواع سایبان بازویی هستند، امکان انتخاب رنگ و مدل این محصولات را برای شما فراهم کرده اند. بنابراین، توجه به نکات مهم در انتخاب رنگ سایبان به شما این امکان را می دهد تا با خیالی راحت این سایبان های جذاب را در ساختمان های مسکونی و یا مراکز تجاری و تفریحی استفاده کنید.

نکات مهم در انتخاب رنگ سایبان

حالا که امکان انتخاب رنگ سایبان بر اساس سلیقه و نظر شخصی شما وجود دارد، چه بهتر که به یک سری نکات جهت انتخاب رنگ سایبان ها توجه داشته باشید. در این صورت در قبال هزینه ای که برای نصب سایبان ها پرداخت می کنید، می توانید یک سایبان جذاب و مناسب را داشته باشید. در ادامه به چند نکته مهم جهت انتخاب رنگ سایبان ها اشاره می کنیم:

  1. توجه به شرایط اقلیمی

یکی از مهم ترین نکات برای انتخاب رنگ سایبان، توجه به شرایط اقلیمی یک منطقه است. شاید برای شما این سوال مطرح شود که شرایط آب و هوایی یک منطقه چه تاثیری روی انتخاب رنگ سایبان دارد؟ به طور کلی، در مناطقی که آب و هوا به شدت گرم است، بهتر است که افراد از سایبان های با رنگ تیره استفاده کنند. در این صورت رنگ تیره مقدار زیادی آفتاب و گرما را به خود جذب می کند و اجازه نمی دهد که زیر سایبان دما به شدت بالا برود.

در مناطقی مانند شمال کشور که سایبان فقط برای کنترل نور مورد استفاده قرار می گیرد، می توان از رنگ های روشن نیز استفاده کرد. به طور مثال، در بسیاری از این مناطق شاهد به کار رفتن رنگ کرمی و سفید برای سایبان های جذاب جلوی مغازه ها و خانه های مسکونی هستیم.

  1. انتخاب رنگ سایبان متناسب با ساختمان

رنگ سایبان تاثیر بسیار زیادی روی زیبایی ساختمان ها دارد. برخلاف باور بسیاری از شما که تصور می کنید سایبان ها تاثیر زیادی روی زیبایی ساختمان ها ندارند، باید بگوییم که آن ها می توانند تکمیل کننده نمای ساختمان های مختلف نیز باشند.

یکی از نکات مهم در انتخاب رنگ سایبان این است که رنگ آن متناسب با رنگ ساختمان انتخاب شود. به طور مثال، ساختمان هایی که دارای نمای تیره رنگ هستند، بهتر است که با سایبان های تیره نیز طراحی شوند. اما برای ساختمان هایی که رنگ روشن دارند، استفاده از سایبان هایی با رنگ روشن منع زیادی ندارد. حتی می توان برای ایجاد تضاد در ساختمان ها از رنگ تیره سایبان نیز استفاده کرد.

  1. توجه به ظاهر و سبک دکوراسیون ساختمان

سبک دکوراسیون ساختمان نیز در انتخاب رنگ سایبان موثر است. ساختمان های مدرن و امروزی که معمولا با رنگ های روشن مانند سفید طراحی می شوند، می توانند با سایبان های سفید رنگ زیبایی فوق العاده ای داشته باشند. سایبان های طوسی رنگ نیز می توانند برای ساختمان های لوکس و امروزی گزینه خوبی محسوب شوند.

ساختمان های کلاسیک و سنتی باید با سایبان هایی که رنگ سنگین و گرم دارند، طراحی شوند. به طور مثال، برای ساختمان های کلاسیک استفاده از رنگ سایبان زرشکی و قهوه ای فوق العاده است. به خصوص اگر ساختمان با چنین رنگ هایی طراحی شده باشد و یا رنگ خنثی در آن به کار رفته باشد. اگر در این زمینه تخصص و تجربه ندارید، می توانید از افرادی که در زمینه نماسازی و طراحی دکوراسیون فعالیت می کنند، کمک بگیرید.

نکات مهم در انتخاب رنگ سایبان

  1. ساده یا طرح دار بودن سایبان و تاثیر آن در انتخاب رنگ سایبان

شاید برای شما جالب باشد اگر بگوییم که ساده یا طرح دار بودن سایبان می تواند تاثیر زیادی روی انتخاب رنگ سایبان داشته باشد. سایبان های ساده می توانند با رنگ های مختلفی انتخاب شوند. اما زمانی که قرار است یک طرح یا یک آرم را روی سایبان چاپ کنید، بهتر است که به تناسب رنگ سایبان با رنگ آرم توجه داشته باشید.

برای سایبان های طرح دار، بهتر است که رنگ چاپ انجام شده تا حدی متناسب با رنگ سایبان باشد. به طور مثال، اگر نیاز دارید که نوشته روی سایبان را با رنگ زرد طراحی کنید، می توانید رنگ پس زمینه این سایبان ها طوسی یا مشکی انتخاب کنید. تضاد میان رنگ نوشته و رنگ سایبان زیبایی فوق العاده ای به آن می دهد. توصیه ما این است که رنگ چاپ زده شده روی سایبان با رنگ اصلی سایبان متفاوت باشد. همرنگ بودن چاپ و سایبان می تواند باعث ناخوانا شدن نوشته ها و یا آرم چاپ شود.

سخن پایانی

در این مقاله شما را با نکات مهم در انتخاب رنگ سایبان آشنا کردیم. با توجه به اینکه سایبان ها می توانند تاثیر زیادی روی زیبایی ساختمان های مسکونی، تجاری، رستوران ها و کافی شاپ ها داشته باشند، باید تا حد ممکن آن ها را با رنگ های جذاب سفارش دهید. در این صورت هم نمای خارجی یک ساختمان زیباتر می شود، هم دیگر پس از گذشت زمان مجبور نمی شوید که پارچه سایبان ها را عوض کنید. در صورت داشتن هر گونه سوال در این مورد، می توانید از افراد متخصصی که در این زمینه فعالیت دارند، کمک بگیرید.

3.6/5 (5 رای)
verification