فروشگاه اینترنتی خرید سایبان، چتر و سقف برقی

آشنایی با عوامل موثر در قیمت و هزینه اجرای چتر باغی

حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که بخواهید اوقاتی را در محوطه باغ، ویلا و یا مجموعه خود به استراحت بپردازید اما به دلیل وجود شرایط نامناسب آب و هوایی مانند آفتاب شدید یا باد و باران، این امکان برای شما فراهم نشده است.

چتر باغی چیست؟

چتر باغی، چتر ویلایی یا چتر رستورانی انواعی از سایبان ها هستند که به شما این امکان را می دهند که در فصول مختلف سال و در شرایط آب و هوایی مختلف، در کنار عزیزان خود لحظات خوب و خاطره انگیزی را بسازید و در فضای باز بدون بروز مشکلی به گذران وقت بپردازید.

انواع چتر باغی

چترهای باغی دارای دو نوع پایه وسط و پایه بغل هستند که در بیشتر موارد چتر باغی پایه بغل، کاربرد بیشتری دارند؛ چرا که پایه در کنار چتر قرار میگیرد و شما می توانید از فضای زیر چتر به طور کامل استفاده کنید ولی در چترهای پایه وسط، یا باید پایه، وسط میز قرار بگیرد و یا در صورتی که امکان سوراخ کردن میز وجود ندارد، میز در نزدیک ترین فاصله به پایه قرارداده شود.

البته چتر پایه از وسط مزایایی نیز دارد که از مهم ترین آن می توان به سبک بودن، ارزان تر بودن نسبت به چتر پایه از بغل و هزینه پایین تعمیر در صورت آسیب اشاره کرد.

از مزایای چتر پایه بغل هم می توان به قابلیت جابه جایی راحت و سریع، به علت وجود چرخ در زیر آن و هم چنین فضای زیاد زیر چتر و بی نیاز بودن از دردسرهای سوراخ کردن میز اشاره کرد.

چتر باغی

 

قیمت چتر باغی در سال 1400 چقدر است؟

قیمت چتر باغی به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای مثال نوع و جنس چتر، برند تولیدکننده، کیفیت ساخت و ابعاد چتر باغی در تعیین قیمت آن تاثیر به سزایی دارند. قیمت چتر باغی بر اساس فاکتورهای ذکر شده چیزی در حدود سه میلیون تا حدود ده میلیون متغیر است.

عوامل موثر بر قیمت چتر باغی چه مواردی هستند؟

همان طور که اشاره شد عوامل زیادی بر قیمت چتر باغی تاثیرگذار هستند که در ادامه به هر یک از آن ها می پردازیم.

مدل چتر باغی: مدل چتر باغی همان طور که در قسمت قبل اشاره شد در قیمت چتر باغی موثر است برای مثال چتر باغی پایه بغل نسبت به پایه وسط معمولا گرا ن تر است.

اندازه چتر و سایبان: طبیعتا سایز و اندازه چتر نیز در قیمت آن تاثیرگذار است و سایزهای بزرگ تر قیمت بیشتری دارند.

جنس سایبان باغی: یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در قیمت چتر باغی، جنس بدنه و پارچه چتر است. چوبی یا فلزی بودن پایه، هم چنین برزنتی بودن یا نانو بودن پارچه چتر از عواملی است که در قیمت، تاثیر مهمی دارد.

تجهیزات و متعلقات چتر باغی: مجهز بودن یا نبودن چتر باغی به روشنایی، وینچ و چرخ برای جا به جایی ساده تر از عواملی است که در قیمت چتر باغی تاثیرگذار است.

خرید چتر باغی با قیمت مناسب

برای خرید چتر باغی با قیمت مناسب شما می توانید چتر باغی یا ویلایی را از تولیدکنندگان ایرانی با کیفیت بالا تهیه کنید. چتر باغی ساخت تولید داخل، علاوه بر با کیفیت بودن، دارای خدمات پس از فروش می باشد و در صورتی که چتر باغی شما نیاز به تعمیر داشته باشد، به راحتی قابل تعمیر و تعویض قطعات است. در صورتی که تعمیرکنندگان به دلایل مختلف مانند وقت گیر بودن و نبودن قطعات، معمولا تمایلی به تعمیر چتر باغی تولید خارج ندارند.

نکاتی که هنگام خرید چتر باغی باید به آن توجه کنید!

  • چتر باغی دارای سایزهای ۳×۳ و ۴×۴ – قطر 3 و 4 هستند. که در قالب چترهای مربع و هشت ضلعی تولید می شود.
  • چتر قطر ۳ هشت ضلعی حدود هفت متر و چتر ۳×۳ مربعی شکل حدود ۹ مترمربع را پوشش می دهد، هم چنین چتر باغی قطر 4 هشت ضلعی حدود ۱۲متر و چتر باغی ۴×۴ مربعی شکل ۱۶ مترمربع را پوشش می دهد. در هنگام خرید به فضای ویلا یا باغ خود و ابعاد این چترها توجه کنید.
  • بهتر است جنس پارچه چتر از پارچه نانو باشد، چرا که پارچه برزنتی در طول زمان و در اثر باز و بسته شدن چتر ممکن است آسیب ببیند و به اصطلاح شکسته شود.

نکاتی که در نگهداری چتر باغی باید به آن توجه کنید!

  • از قرار دادن غیر ضروری چتر در زیر آفتاب یا برف و باران اجتناب کنید؛ قرار دادن مداوم چتر در مقابل آفتاب و یا باد و طوفان باعث می شود به مرور زمان چتر باغی شما آسیب ببیند و فرسوده شود.
  • پایه چتر را سنگین کنید تا در اثر باد شدید و طوفان واژگون نشود.
  • در هنگام بستن چتر از خشک بودن آن اطمینان حاصل کنید؛ اگرچه پارچه های چتر ضدآب است، اما ممکن است آب به داخل چارچوب ها نفوذ کند و باعث پوسیدگی و کپک در مرور زمان شود.
  • برای نگهداری از چتر بهتر است آن را همیشه در حالت ایستاده قرار دهید و از گذاشتن وزن اضافه بر روی آن پرهیز کنید.
  • هم چنین بهتر است به دستورالعمل های سازنده چتر توجه کنید و در هنگام خرید چتر باغی این دستورالعمل ها را به دقت به خاطر بسپارید.

خرید چتر باغی یا چتر ویلایی

چتر باغی یا چتر ویلایی یکی از پرکاربردترین و پرفروش ترین انواع سایبان ها است که شما میتوانید برای استراحت در فضای باز، میل کردن غذا و نوشیدنی و یا استراحت کردن پس از شنا در استخر از آن استفاده کنید.

اگر در فکر خرید یک چتر باغی یا ویلایی هستید و هنوز در انتخاب نوع آن دچار شک یا ابهامی هستید، و یا برای استعلام قیمت چتر باغی، می توانید با کارشناسان ما در مجموعه تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

چتر هشت ضلعی پایه کنار
چتر هشت ضلعی پایه کنار
چتر هشت ضلعی پایه وسط
چتر هشت ضلعی پایه وسط
چتر هشت ضلعی پایه کنار
چتر هشت ضلعی پایه کنار
3.0/5 (3 رای)
verification